آموزش ارزهای دیجیتال

رمز ارز فلوکی (Floki) – یک میم کوین، یک خیریه و یک جنبش

نویسنده: سامان رضائی
دسته بندی: عمومی__گیمینگ
۹ اسفند ۱۴۰۱
رمز ارز فلوکی اینو (Floki) - یک میم کوین و یک ارز دیجیتال خیریه

رمز ارز فلوکی، که در اصل بر اساس میم کوین (Meme Coin) دوست داشتنی ایلان ماسک، شیبا اینو (Shiba Inu)، نامگذاری شده است، به عنوان یک ارز دیجیتال مبتنی بر میم ها، محبوبیت زیادی به دست آورده است. اما این پروژه فقط برای سرگرمی نیست. فلسفه سه گانه پروژه، که از خود میم، کاربردها، و خیریه آن تشکیل شده است، به آن کمک می کند تا از هزاران میم کوینی که به بازار هجوم آورده اند، متمایز شود.

رمز ارز چیست؟ مزایا و خطرات *

۱. رمز ارز فلوکی چیست؟

فلوکی یک ارز دیجیتال است که در ابتدا به عنوان یک میم کوین پس از مشهور شدنِ شیبا اینو توسط ایلان ماسک، شروع به کار کرد، اما به یک پروژه کامل تحت وب ۳ که شامل امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، NFTها و متاورس می‌شود، تبدیل شد. تیمی که اکنون به عنوان «رمز ارز های مردمی» شناخته می‌شود، یک میم کوین را که زمانی بی‌فایده بود، به چیزی ارزشمند تبدیل کرده است.

توکن مرتبط با این پروژه با نام FLOKI، یک توکن چند زنجیره‌ای است که بر روی هر دو بلاک چین اتریوم (ETH) و بایننس (BSC) عمل می‌کند و با ERC-20 و BEP-20 مطابقت دارد. توکن های FLOKI را می توان به راحتی بین دو زنجیره جابجا کرد و به دارندگان FLOKI این امکان را می دهد که از هر کدام از بلاک چین ها که می خواهند، برای ذخیره و تبادل، استفاده کنند.

شایان ذکر است که FLOKI دارای یک مالیات (کارمزد تیم سازنده) ۳ درصدی است که در آن کدنویسی شده و بر خرید و فروش توکن اعمال می‌شود، اما بر انتقال بین دو زنجیره اعمال نمی‌شود. این مالیات به خزانه تیم سازنده رمز ارز فلوکی تعلق می گیرد، که طبق ادعای آنها، برای توسعه اکوسیستم و افزایش پذیرش فلوکی استفاده می شود. طبق وایت پیپر (White Paper)، تیم پس از جمع شدن وجوه کافی در خزانه، مالیات را کاهش خواهد داد. با این حال، هیچ برنامه خاصی از زمان وقوع این اتفاق یا میزان کاهش آن وجود ندارد.

ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu) چرا محبوب است؟

۲. تاریخچه رمز ارز فلوکی

تولد رمز ارز فلوکی را می توان به ژوئن ۲۰۲۱ مرتبط دانست، زمانی که ایلان ماسک توییت کرد که نام حیوان خانگی خود را شیبا اینو “فلوکی” خواهد گذاشت.

 

در ابتدا، این پروژه به عنوان یک میم کوین با تِمِ سگ، بسیار شبیه به دوج کوین (Dogecoin)، شروع شد و به نام “فلوکی اینو” معروف شد. اما، همزمان که پروژه از یک میم کوین ساده به چیزی بزرگ تر تبدیل شد، تیم به “فلوکی” تغییر نام داد.

آخرین نسخه این پروژه، با ایجاد اکوسیستم بلاک چین خود و دریافت مالیات تیم سازنده از طریق ابتکارات خیریه، سودمند بودن آن را نشان می دهد. این تیم همچنین با جنبش “یک میلیون باغ” همکاری می کند. “یک میلیون باغ” یک کمپین باغبانی است که توسط برادر ایلان ماسک، کیمبال ماسک، تأسیس شده است. سازندگان ادعا می کنند که به رمز ارز فلوکی به عنوان یک جنبش نگاه می کنند، نه فقط یک میم کوین و چشم اندازی برای ساخت مدارس در کشورهای توسعه نیافته نیز دارند.

دوج کوین (Dogecoin) : قیمت معروف ترین میم کوین دنیا به چه عواملی بستگی دارد؟

۳. سه گانۀ فلوکی

فلسفه گسترده تر این سکه مبتنی بر دوج کوین، در سه رکن اساسی آن منعکس شده است: خود میم، کاربردی بودن و خیریه. فلوکی خود را به عنوان جنبشی تعریف می کند که افراد را بدون توجه به وضعیت اجتماعی-اقتصادی یا سن آنها، با سکه خودش توانمند می کند. این تیم ادعا می کند که هدف “خود میم” این است که به عنوان شناخته شده ترین و پرکاربردترین رمز ارز در سطح جهان معرفی شود.

هدف “کاربردی بودن”، توسعه پروژه های مختلفی مانند Valhalla و Flokiplaces است که در آن، کاربران می توانند از رمز ارز فلوکی به عنوان ابزار پرداخت برای خریدوفروش NFT و یا خرید کالاهای فیزیکی استفاده کنند. تیم فلوکی برای کسانی که می‌خواهند بازار ارزهای دیجیتال را عمیق‌تر کاوش کنند، “دانشگاه فلوکی” را ارائه کرده است. جایی که کاربران می‌توانند درباره بلاک چین و رمز ارز، اطلاعات کسب کنند.

این تیم ادعا می کند که هدف این است که خود را به عنوان شناخته شده ترین و پرکاربردترین ارز دیجیتال در سطح جهان معرفی کند.

“خیریه” نیز به تأثیر مثبت بر جهان از طریق بهبود زندگی مردم اختصاص دارد. فلوکی ادعا می کند که هدف آنها ایجاد یک مدرسه در هر اقیلم از کشورهای توسعه نیافته است.

دنیای متاورس (Metaverse) چه شکلی است؟

۴. رمز ارز فلوکی برای چه مواردی قابل استفاده است؟

تیم پشت فلوکی در حال تبدیل کردن توکن FLOKI به یک ابزار در اکوسیستم منحصر به فرد خود است. اکوسیستم فلوکی متشکل از چندین پروژه مختلف است که هنوز در دست توسعه هستند و شامل امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، NFTها و متاورس می‌شود. در حالی که Floki در تلاش است تا برای توکن در اکوسیستم خودش کاربرد ایجاد کند، در سایر پلتفرم‌های DeFi یا بازارهای NFT پذیرش بسیار کمی از این ارز دیجیتال وجود دارد.

والهالا (Valhalla)

فلوکی اینو با بازی NFT خودش به نام والهالا وارد دنیای باز های متاورسی شده است. بازیکنان می توانند بر اساس مشارکت، جوایزی کسب کنند و مالکیت کامل توکن های FLOKI به دست آمده در بازی با آنهاست. توکن های FLOKI به عنوان ارز درون بازی عمل می کنند و می توانند برای خرید دارایی های دیجیتالی استفاده شوند.

بازی Axie Infinity : راهنمای کامل “بازی کردن” برای به دست آوردن ارز دیجیتال

فلوکی فای (FlokiFi)

فلوکی فای در واقع نام اکوسیستم فلوکی، برای مجموعه محصولات DeFi است که توسط فلوکی ارائه می شود. اولین محصول “فلوکی فای لاکِر (FlokiFi Locker)” است که ادعا می شود نوآورانه ترین پروتکل صنعت برای ایمن سازی دارایی های دیجیتال است. همچنین به آن، به عنوان یک محصول مربوط به سهام اشاره می شود. با این حال، جزئیات آن هنوز مشخص نیست.

بازار خریدوفروش فلوکی پِلِیس (FlokiPlaces)

با تکیه بر روند رو به رشد NFT ها، فلوکی اینو قصد دارد با بازاری برای NFTها و کالاهای دیجیتالی گسترش یابد. هدف بازار فلوکی پِلِیس، تسهیل خرید و فروش NFT و سایر محصولات دیجیتال و به کار بردنِ توکن FLOKI به عنوان جایگزینی برای پرداخت (در مقابل بیت کوین، دوج کوین و دلار آمریکا) است.

۵ تا از بهترین بازارهای NFT

پلتفرم آموزش ارز دیجیتال (Floki University)

هدف فلوکی آموزش دادن به مخاطبان رو به رشد رمز ارز ها از طریق دانشگاه خودش و در عین حال، افزایش آگاهی از اکوسیستم فلوکی است. بیشتر برنامه های درسی رایگان خواهد بود، اما در برخی از دوره های تخصصی ممکن است به توکن های FLOKI نیاز داشته باشید.

رمز ارز فلوکی اینو (Floki) - یک میم کوین و یک ارز دیجیتال خیریه 2

۵. مزایا و معایب رمز ارز فلوکی

البته، هر سکه دو رو دارد! مانند همه پروژه‌های رمزنگاری، فلوکی نیز، مزایا و معایب خودش را دارد.

مزایا:

 • فلوکی یک رمز ارز چند زنجیره ای است که به آن اجازه می دهد در پلتفرم های بلاک چین اتریوم (ETH) و بایننس (BSC) استفاده شود.
 • اکوسیستم فلوکی، محصولاتی دارد که به طور بالقوه می‌توانند موجب افزایش قیمت رمز ارز فلوکی شوند.
 • این پروژه با سایر پروژه های معتبر در این صنعت همکاری دارد.
 • طبق ادعای خودشان، از خیریه ها حمایت می کنند.

معایب:

 • رمز ارز فلوکی در وهله اول، به عنوان یک میم کوین ایجاد شد و همچنان می تواند مطابق با نظرات افراد تأثیرگذاری مانند ایلان ماسک، نوسان قیمت پیدا کند.
 • عرضه در گردش توکن های فلوکی خیلی زیاد است. این موضوع، قیمت هر توکن را بسیار پایین نگه می دارد.
 • خرید و فروش توکن FLOKI با ۳ درصد مالیات همراه است.
 • این توکن در خارج از اکوسیستم فلوکی، کاربرد کمی دارد و هنوز توسط بسیاری از پلتفرم‌های DeFi مورد استفاده قرار نگرفته است.
 • تیم فلوکی ناشناس است، که این سوال را ایجاد می کند که اگر مشکلی در پروژه پیش بیاید چه کسی مسئول خواهد بود.

اتریوم ؛ چرا بلاک چین این ارز دیجیتال میزبان اکثر NFT های معروف است؟

۶. مقایسه رمز ارز فلوکی و شیبا اینو

هر دو رمز ارز فلوکی و شیبا اینو بر اساس دوج کوین (Dogecoin) ساخته شده اند. دوج کوین، اولین و محبوب ترین میم کوین است. بیایید بررسی کنیم که چگونه آنها را مقایسه می کنند.

شباهت ها:

 • محبوبیت هر دو توکن حول محور تحسین ایلان ماسک است. هر دو توکن در نتیجۀ توییت های او افزایش قیمت پیدا کردند.
 • جوامع هر دو توکن در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مربوطه خود بسیار پرشور و فعال هستند.
 • هر دو رمز ارز، عرضه توکن بالایی دارند، به این معنی که قیمت هر توکن، کسری کوچکی از دلار آمریکاست. این موضوع، نظر سرمایه گذاران جدید را به دنبال سکه ها ارزان تر هستند، جذب می کند.

تفاوت ها:

 • شیبا اینو از نظر ارزش بازار در ۱۵ توکن برتر قرار دارد و حجم بازار آن، بیش از ۷ میلیارد دلار است. در مقایسه، رمز ارز فلوکی در رتبه ۱۴۰ قرار دارد و ارزش بازار آن تقریبا ۲۴۰ میلیون دلار است.
 • شیبا اینو در حال ایجاد بلاک چین لایه-۲ خود به نام شیباریوم (Shibarium) است.
 • اقتصاد توکن (Tokenomic) این دو رمز ارز نیز متفاوت است. فلوکی اینو مجموعاً ۱۰ تریلیون توکن دارد که در مقایسه با ۲۱ میلیون بیت کوین بسیار زیاد محسوب می شود. اما در مقایسه با عرضه ۱ کوادریلیونی شیبا اینو هنوز اندک است.
 • شیبا اینو دارای صرافی غیرمتمرکز خود به نام شیباسواپ (Shibaswap) است.
 • فلوکی اینو دارای مالیات ۳ درصدی برای هر معامله خرید و فروش است.
 • شیبا اینو را می توان برای کسب درآمد، استِیک کرد (Staking).

رمز ارز ترون (Tron) چیست و چه نقشی در اکوسیستم ارز دیجیتال دارد؟ *

۷. نحوه خرید رمز ارز فلوکی

اگر مشتاق خرید فلوکی هستید، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

آ) ثبت نام در یک صرافی رمز ارز : یک صرافی معتبر و قابل اعتماد را انتخاب کنید که فلوکی را به عنوان یک ارز دیجیتال موجود در اختیار داشته باشد.
ب) ایجاد حساب : یک حساب کاربری ایجاد کنید و احراز هویت کنید. سپس مقداری پول از حساب بانکی خود به حساب صرافی خود انتقال بدهید. اکثر صرافی های متمرکز روش هایی مانند درگاه پرداخت، انتقالات بانکی و کارت های اعتباری را ارائه می دهند.
پ) خرید رمز ارز فلوکی : هنگامی که روش پرداخت شما متصل شد، به پلتفرم معاملاتی بروید و Floki را انتخاب کنید. مبلغ مورد نظر برای خرید را وارد کرده و معامله را تایید کنید.
ت) انتقال به کیف پول شخصی : پس از تایید خرید، رمز ارز فلوکی به کیف پول صرافی شما منتقل می شود. بهتر است برای امنیت بیشتر، آن را به کیف پول شخصی خودتان منتقل کنید.

صرافی نوبیتکس: خرید بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال *

توجه داشته باشید که بازار رمز ارز ها بسیار پرنوسان است، بنابراین، این کار را با مسئولیت خود انجام دهید.

سوالات متداول ارز دیجیتال

منبع

 

مقاله‌های مشابه

NFT رایگان : چگونه با مشارکت در جامعه ارز دیجیتال، NFT مجانی دریافت کنم؟ *

NFT رایگان : چگونه با مشارکت در جامعه ارز دیجیتال، NFT مجانی دریافت کنم؟ *

آیا قصد وارد شدن به دنیای ارز دیجیتال و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را دارید، اما هنوز حاضر نیستید که پول خرج کنید؟ سرمایه گذاری در NFT، این روزها بسیار رایج است و فرصت های زیادی وجود دارد که...

بیشتر بخوانید
وایت پیپر چیست و چرا برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ضروری است *

وایت پیپر چیست و چرا برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ضروری است *

مقدمه: ارز دیجیتال در سال‌های اخیر به یک کلمه رایج و پرکاربرد تبدیل شده و دلایل خوبی برای این امر وجود دارد. رمزارز یک زمینه به سرعت در حال توسعه و هیجان انگیز است که سرمایه گذاران، کارآفرینان و...

بیشتر بخوانید

به زودی:

چگونه با ارز دیجیتال درآمد کسب کنم؟

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *