آموزش ارزهای دیجیتال

ماینر S17 : بررسی مشخصات، قیمت و خرید ماینر Antminer S17 و S17 Pro

نویسنده: سامان رضائی
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
ماینر S17 : بررسی مشخصات، قیمت و خرید ماینر Antminer S17 و S17 Pro

در ۲۹ مارس ۲۰۱۹، تولیدکننده پیشرو سخت افزار استخراج در جهان، بیت مین (Bitmain)، رسما تاریخ عرضه Antminer S17 را اعلام کرد.

این ماینر ASIC جدید، منحصراً برای ارز دیجیتال هایی که از الگوریتم SHA-256 استفاده می کنند، مانند بیت کوین (Bitcoin) و بیت کوین کش (Bitcoin Cash) استفاده می شود. در این بررسی، مزایا و معایب این ماینر را پوشش می‌دهیم و همچنین آن را با رقبایش مقایسه می‌کنیم.

ماینر S9j : مشخصات و خرید دستگاه ماینر S9j Antminer

بررسی ماینر Antminer S17 و S17 Pro

ماینر Antminer S17 یک سخت افزار سودآور است که هنوز در هنگام استخراج بیت کوین، بازگشت سرمایه (ROI) مثبتی را به همراه دارد. با این حال، با ظهور شرکت‌های بیشتر در بازار سخت افزار استخراج ارز دیجیتال، یافتن جایگزین های ارزان تر برای بیت مین آسان تر می‌شود، مخصوصا اگر نتوانید S17 را با قیمت مناسب در بازار پیدا کنید.

به طور خلاصه ماینر Antminer S17 یک ماینر ASIC بادوام و سودده است. برای بررسی دقیق تر S17 موضوعات زیر را پوشش می‌دهیم:

  1. ویژگی های Antminer S17
  2. S17 در مقابل S17 Pro
  3. مشخصات
  4. عملکرد
  5. Antminer S17 ROI
  6. اقتباس و رقابت انجمن
  7. نتیجه: آیا خرید ماینر Antminer S17 ارزش دارد؟

استخراج کنندگان بیت کوین چگونه آینده بازارهای انرژی را متحول می کنند؟

۱. ویژگی های ماینر Antminer S17

ماینرهای S17 بر روی تراشه نسل دوم BM1397 کار می کنند. معماری این تراشه، ۷ نانومتری است که برای اولین بار در ماینر Antminer S15 معرفی شده است.

بر خلاف S15، ماینر Antminer S17 افزایش چشمگیری در هش ریت داشته است. در مقایسه با Antminer S15، که بسته به حالت عملکرد، بین ۱۸ تا ۲۸ تراهش در ثانیه (Th/s) به دست می آورد، آخرین مدل Antminer S17 قدرتی معادل ۵۰ تا ۵۶ تراهش دارد.

این جهش قابل توجه در نرخ هش (تقریباً دو برابر)، نتیجه پیشرفت‌های تکنولوژیکی قابل توجهی است که توسط تیم توسعه محصول بیت مین انجام شده است. در حالی که قدرت هش S15 در مقایسه با رقبای خودش، انسان را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد، این مدل جدید، پیشرفت جدی ای برای بیت مین محسوب می شود.

مانند مدل قبلی، Antminer S17 دارای یک پاور (PSU) است که مستقیما به بدنه اصلی ماینر متصل است، بنابراین نیازی به خرید جداگانه آن ندارید.

بررسی مشخصات و خرید ماینر Whatsminer M30s : سود استخراج خود را تا ۵۶ درصد افزایش دهید *

۲. Antminer S17 در مقابل S17 Pro

بیت مین با تولید دو مدل مختلف به نام های S17 و S17 Pro، دو دسته بندی را برای سفارش دهنده ها در دسترس قرار داده است. تفاوت قابل توجهی بین نسخه استاندارد و پرو این ASIC وجود دارد و آن هم قابلیت “مدیریت مصرف برق” است.

Antminer S17 دارای دو حالت عملکرد به نام‌های “Low Power” و “Normal” است. Antminer S17 Pro دارای سه حالت عملیاتی به نام‌های “Low Power”، “Normal” و “Turbo” است که به متخصصان ماینینگ توانایی مدیریت پویای عملیات استخراج را می‌دهد.

چنین قابلیتی، کلید سودآور بودنِ استخراج است، زیرا برق همیشه هزینه اصلی استخراج کنندگان بیت کوین است. ماینر Antminer S17 و S17 Pro این عملکرد موفقیت آمیز تغییر حالت را که برای اولین بار با S15 معرفی شد، ادامه می دهند.

ماینر M21s : بررسی مشخصات، قیمت و خرید ماینر بیت کوین مدل Whatsminer M21s

۳. مشخصات کلی دستگاه های S17

ماینر Antminer S17 بسته به نسخه و تاریخ تولید، قادر به تولید بین قدرتی بین ۵۰ تا ۵۶ تراهش بر ثانیه است. نرخ مصرف برق برای این مدل از ۳۹.۵ ژول به ازای هر تراهش (J/TH) تا ۴۵ ژول برتراهش متغیر است.

مصرف برق این ماینر ASIC، بین ۲۰۹۴ تا ۲۵۶۸ وات در حالت کارکرد معمولی است. اما اگر دمای محیط، بالاتر از محدوده عملکرد عادی دستگاه باشد، می‌تواند مصرف برق را افزایش دهد. گرما همیشه دشمن بهره وری الکترونیکی است و فن های S17 مصرف برق زیادی دارند.

دماهای پایین‌تر به ماینر امکان می‌دهد که کارآمدتر کار کند، بنابراین به ماینرها توصیه می‌شود که خنک ترین شرایط ممکن را برای راه اندازی فارم استخراج خود ایجاد کنند. تهویه مناسب، کلید جلوگیری از گرما شدن فارم است.

ماینر T2T 30th : بررسی مشخصات و خرید ماینر بیت کوین مدل اینوسیلیکون T2Tz

۴. مشخصات ماینر Antminer S17 و S17 Pro

در جداول زیر می توانید مشخصات کلی ماینر Antminer S17 و S17 Pro را که توسط سازنده ارائه شده است، مشاهده کنید:
A. مشخصات ماینر Antminer S17 53 TH/s:

مشخصات ماینر S17 53 TH/s

B. مشخصات ماینر Antminer S17 56 TH/s:

مشخصات ماینر S17 56 TH/s

C. مشخصات ماینر Antminer S17 Pro 50 TH/s:

مشخصات ماینر S17 Pro 50 TH/s

D. مشخصات ماینر Antminer S17 Pro 53 TH/s:

مشخصات ماینر S17 Pro 53 TH/s

بهترین مادربرد ماینینگ (۵ تا از برترین ها)

۵. بازگشت سرمایه (ROI)

هر دو نسخه S17 و S17 Pro به سرعت فروخته شدند. در واقع، فروش اولیه آنها آنقدر سریع بود که در پنج دقیقه موجودی تمام شد و رکورد زدند. پیدا کردن یک ماینر S17 ممکن است دشوار باشد یا حداقل بالاتر از قیمت سایر رقبا به فروش برسد (به دلیل محبوبیت بالا).

اما ماینرهای دست دوم Antminer S17 در مقایسه با قیمت نو، با قیمت ناچیزی خرید و فروش می شوند. به جرات می توان گفت که خرید دست دوم، نکاتی دارد که برای غیرحرفه ای ها توصیه نمی شود.

مدت زمانی که یک ماینر برای پرداخت قیمت اولیه و هزینه عملیاتی خود صرف می کند، معمولاً عامل تعیین کننده در هر تصمیم است. این موضوع به دلیل سطح فزاینده رقابت در فضای استخراج است که دشواری استخراج را افزایش می‌دهد.

من مشخصات Antminer 17 56Th/s را برداشته و آنها را در یک ماشین حساب استخراج بیت‌کوین وارد کردم. Antminer S17 یک انتخاب کاملاً قابل اعتماد برای ماینرها (در زمان نوشتن این مقاله) است. با این حال، هرگونه نوسان در قیمت بیت کوین یا سختی استخراج و همچنین هزینه‌های برق، بر این محاسبه تأثیر می‌گذارد.

ممکن است بررسی های شما با آنچه من در این مقاله ذکر کردم، متفاوت باشد. اگر اینطور است، از ماشین حساب استخراج زیر استفاده کنید و محاسبات خود را به شکل بروز می شوند.

ماشین حساب ماینر بیت کوین

همانطور که مشاهده می‌شود، محاسبات نشان‌دهنده یک دوره تقریباً ۱۰ ماهه تا ۱ ساله برای بازگشت سرمایه ماینر است. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که این اعداد به شدت تحت تأثیر هزینه های برق هستند.

سوددهی و بررسی ماینر S17 & S17 pro

در مثال بالا، یک ماینر در عرض یک سال با فرض هزینه برق ۰.۰۳ دلار سودآور خواهد شد. با این حال، ماینرها معمولاً عملیات خود را در کشورها یا مناطقی با هزینه انرژی پایین تر قرار می دهند تا سوددهی را به حداکثر برسانند. هرچه هزینه برق کمتر باشد، سریعتر به سوددهی خواهید رسید.

مهم‌ترین پارامتر علاوه بر هزینه برق این است که آیا می‌توانید ماینر را مستقیماً از Bitmain بخرید یا خیر. اگر این امکان پذیر نباشد، قیمت خرده فروش معمولا بیشتر خواهد بود.

این ماینر از نظر انرژی بسیار کارآمد است، بنابراین انتظار می‌رود که برای مدت طولانی سودآور باقی بماند، به خصوص اگر قیمت بیت کوین افزایش یابد.

منبع

سامان رضائی

مقاله‌های مشابه

وام ارز دیجیتال: کلید شما برای آزادی مالی *

وام ارز دیجیتال: کلید شما برای آزادی مالی *

آیا از اینکه تحت سلطه بانک ها و وام دهندگان سنتی هستید، خسته شده اید؟ آیا شده تابحال درخواست شما برای دریافت یک وام رد شده باشد؟ آیا فرآیند درخواست وام سنتی را بسیار طولانی و خسته کننده می دانید؟...

بیشتر بخوانید
بیت کوین یا طلا : کدام یک سرمایه گذاری بهتری است؟ *

بیت کوین یا طلا : کدام یک سرمایه گذاری بهتری است؟ *

طلا برای قرن ها یک سرمایه گذاری قابل اعتماد بوده است که به دلیل کمیاب بودن و ثبات داشتن، بسیار ارزشمند است. اما در سال‌های اخیر، یک رقیب جدید برای به چالش کشیدن سلطه آن ظهور کرده است: بیت کوین. بحث...

بیشتر بخوانید

به زودی:

چگونه با ارز دیجیتال درآمد کسب کنم؟

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *