آموزش ارزهای دیجیتال

تورم وضعیت مالی شما را تضعیف کرده است؟ ۵ راه برای کسب ارز دیجیتال رایگان

نویسنده: سامان رضائی
دسته بندی: عمومی
۱۲ مرداد ۱۴۰۱

معامله گران باتجربه ارز دیجیتال می‌دانند که بازارهای صعودی برای فروش و بازارهای نزولی برای انباشت مناسب هستند. اما به دلیل تورم فزاینده که قدرت خرید ارزهای فیات را کاهش می‌دهد، شرایط دوم برای انباشت ارز دیجیتال دشوارتر است.

از آنجایی که بازار به سمت زمستان ارزهای دیجیتال پیش می رود، همراه با قیمت در کف و تمرکز توسعه دهندگان بر ایجاد پروتکل یا توکن های محبوب بعدی، طرفداران ارز دیجیتال شروع به کشف راه های جدیدی برای افزایش پس انداز خود کرده اند و در حال آماده سازی خود برای بازار صعودی بعدی هستند.

در اینجا نگاهی داریم به پنج روش عالی که هولدر ها می‌توانند بدون اینکه هزینه کنند، اندازه سبد ارز دیجیتال خود را افزایش دهند. تا پولی که به دست می‌آورند بتواند برای مبارزه با افزایش هزینه های زندگی صرف شود.

 

سهام گذاری یا استیکینگ (Staking)

سهام گذاری شاید آزمایش شده ترین و اثبات شده ترین راه برای افزایش سکه های شما باشد، زیرا اکثریت قریب به اتفاق شبکه های اثبات سهام (PoS) سود ثابتی را برای قفل کردن سکه ها در شبکه ارائه می دهند.

علاوه بر کمک به اعتبارسنجی تراکنش ها و امنیت شبکه، قرار دادن توکن ها در یک قرارداد هوشمند (Smart Contract)، تعداد سکه های در گردش را کاهش می‌دهد، که به نوبه خود می‌تواند به افزایش قیمت آن دارایی رمزنگاری کمک کند.

بیشتر بدانید:
استیکینگ چیست؟ چگونه از سهام گذاری در ارز دیجیتال درآمد غیرفعال به دست آورم؟

ترجمه توئیت:

مزایای سهام گذاری

امنیت: هر چه تعداد سکه های [استیک شده] بیشتر باشد، بلاک چین در برابر حملات مقاوم تر است.

قدرت: بلاک چین ها همچنین با افزایش تعداد کاربرانی که مشارکت می کنند و دارایی های خود را [در شبکه] قفل می کنند، قدرتمندتر می شوند.

با این حال، باید مراقب باشید که کدام ارز دیجیتال را سهام گذاری می کنید. زیرا یکی از ویژگی های زمستان ارز دیجیتال این است که بیشتر ارزها و پروتکل هایی که فاقد پایه و اساس یا پشتوانه قابل توجه هستند، از بین می روند.

سابقه مثبت پروژه، حجم معاملات سالم و جامعه فعال و رو به رشدِ کاربران، کلیدهای انتخاب یک شبکه PoS خوب با هدف استیکینگ هستند. برخی از گزینه های برتر در بازار فعلی عبارتند از اتریوم (ETH)، کاسموس (Cosmos)، فانتوم (Fantom)، سولانا (Solana)، آوالانچ (Avalanche)، پالیگان (Polygon) و پولکادات (Polkadot).

 

 گیمفای (GameFi) و بازی برای کسب درآمد (Play to Earn)

در سال ۲۰۲۱ شاهد ظهور پروتکل های گیمفای و بازی برای کسب درآمد (P2E) بودیم که به گیمرها این امکان را می‌دهد تا کاری را که همیشه دوست داشتند انجام دهند و از طریق بازی درآمد کسب کنند.

قیمت توکن های محبوب ترین بازی ها مانند اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) بسیار کاهش یافته است، و این امر به توانایی درآمدی بازیکنان آسیب می رساند. اما این بخش همچنان یکی از فعال ترین بخش ها در اکوسیستم ارزهای دیجیتال است و احتمالاً در آینده به رشد خود ادامه خواهد داد.

برخی از بازی ها نیاز به سرمایه گذاری اولیه دارند، که ممکن است برای بسیاری از کسانی که به دنبال راه های بدون هزینه برای کسب ارز دیجیتال هستند، گران تمام شود. اما، پروتکل هایی مانند Yield Guild Games و Merit Circle به این کاربران این امکان را می‌دهند که دارایی های مورد نیاز بازی را در ازای پورسانت های کوچکی که به دست می‌آورند، اجاره کنند یا قرض بگیرند.

بازی Axie Infinity چیست

بازی Axie Infinity چیست

بیشتر بدانید:
بازی Axie Infinity : راهنمای کامل “بازی کردن” برای به دست آوردن ارز دیجیتال
بازی سندباکس: راهنمایی برای زندگی در متاورس با ارز دیجیتال سندباکس (SAND)

 

درآمدهای جانبی ارز دیجیتال

در دهۀ گذشته با افزایش محبوبیت اپلیکیشن های اشتراکی تاکسی اینترنتی (مانند اسنپ) و خدمات تحویل غذا و پرهیز کارگران از روال سنتی ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر، شاهد ظهور شکل جدیدی از اقتصاد بودیم که به “اقتصاد گیگ” مشهور است.

از آنجایی که دورکاری و سبک زندگی مسافرتی برجسته تر از قبل شده است، ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، فرصت های زیادی را برای افراد به وجود آورده است تا به اکوسیستم کمک کنند. در عین حال در طی این فرآیند، رمزارز به دست آورند.

علیرغم شروع زمستان ارز دیجیتال، که منجر شده برخی از بزرگ ترین شرکت های این صنعت، درصد زیادی از نیروی کار ثابت خود را اخراج کنند. اما مشاغل جدید در این بخش، هر روز با راه اندازی پروژه ها و ایجاد شرکت های جدید منتشر می‌شود.

از شفل های پاره وقت و مشاغل قراردادی گرفته تا جایزه ها و اطلاع رسانی به جامعۀ ارز دیجیتال، فرصت های متنوعی برای کاربران وجود دارد که ارز دیجیتال کسب کنند، درحالی که شغل روزمره آنها نیز مخارج زندگی را تامین می کند.

بیشتر بدانید:
کسب درآمد از ارز دیجیتال : ۸ روش ایجاد ثروت با بیت کوین و صنعت رمزارز
بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری ۲۰۲۲

 

شکارِ ایردراپ ها

ایردراپ ها به یک پایه اصلی در جامعه ارز دیجیتال تبدیل شده اند، زیرا یکی از بهترین راه ها برای به حداکثر رساندن بازدهی بازاریابی و آوردن کاربران جدید به جامعه را ارائه می‌کنند.

همانطور که پروژه های flash-in-the-pan (زودگذر) که به سرعت در طول بازار صعودی افزایش پیدا کرده بودند، شروع به جمع شدن و محو شدن  می‌کنند. پروژه های جدیدی که نسل بعدی پروتکل های بلاک چین (Blockchain) هستند، نیاز به جذب کاربران به اکوسیستم خود دارند.

در حالی که توکن این پروژه ها معمولاً با قیمت کم یا صفر شروع به کار می‌کنند، افرادی که صبور هستند گاهی اوقات می‌توانند پس از شتاب صعودیِ بازار در طول مسیر، یک پاداش خوب دریافت کنند.

گزینه دیگر این است که کسانی که روی ارز دیجیتال شرط بندی می کنند، ایردراپ هایی را که واجد شرایط هستند، اما هنوز اعلام نکرده‌اند را پیدا کنند. برخی از نمونه های جدیدتر شامل ایردراپ های Optimism (OP) و Evmos (EVMOS) هستند که در پایانِ بازار صعودی قرار گرفتند و ممکن است در هرج و مرج چند ماه گذشته گم شده باشند.

پس از اعلام، کاربران می توانند این توکن ها را در ازای یک استیبل کوین (stable coin) یا سایر ارزهای دیجیتال بفروشند، یا می‌توانند این توکن ها را با این امید که در بازار صعودیِ بعدی، سود خوبی بدهند، نگه دارند.

بیشتر بدانید:
ارز دیجیتال رایگان : ۱۱ راه آسان
بیت کوین رایگان : فاست بیت کوین چیست و چگونه ارز دیجیتال رایگان می دهد؟

 

پاداش های ریفرال (لینک ارجاع)

یکی از قدیمی‌ترین راه‌ها برای علاقه‌مندان به ارز دیجیتال جهت کسب درآمد جانبی، کسب پاداش های ریفرال (ارجاع) است. زمانی که کاربران را به یک صرافی ارزهای دیجیتال یا پروتکل مالی غیرمتمرکز تازه راه‌اندازی شده معرفی می‌کنند که به دنبال جذب کاربر یا نقدینگی هستند.

در حالی که اتفاقات پشتِ سرِ هم در ارز دیجیتال ناشی از فروپاشی ترا (Terra LUNA) – که اکنون Terra Classic (LUNC) نامیده می شود – و Three Arrows Captial باعث شده است که صرافی هایی مانند کوین بیس نیاز به احتیاط بیشتر در زمینه پاداش های ریفرال (ارجاع) داشته باشند، اما هنوز فرصت های زیادی برای کاربران وجود دارد تا تبلیغات پخش کنند و پاداش دریافت کنند.

این کار همچنین می تواند به جذب افراد تازه وارد به جامعه ارز دیجیتال کمک کند. زیرا کسانی که انگیزه بیشتری دارند، به دنبال پاداش های ببشتر در خارج از مجموعه کنونی معامله گران هستند.

کسانی که علاقه مند به کسب ارز دیجیتال از طریق دادن لینک ارجاع هستند، باید قبل از هدایت دیگران به آن پلتفرم، پلتفرم را بررسی کنند. زیرا مردم نسبت به کسانی که آنها را به پروژه های کلاهبرداری یا راگ پول (rug pull) ارجاع می دهند، نگاه خوبی نخواهند داشت.

بیشتر بدانید:
صرافی ایرانی ارز دیجیتال : ۳ تا از برترین پلتفرم های معاملاتی داخلی
بررسی سایت صرافی کوینکس

 

منبع

مقاله‌های مشابه

NFT رایگان : چگونه با مشارکت در جامعه ارز دیجیتال، NFT مجانی دریافت کنم؟ *

NFT رایگان : چگونه با مشارکت در جامعه ارز دیجیتال، NFT مجانی دریافت کنم؟ *

آیا قصد وارد شدن به دنیای ارز دیجیتال و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را دارید، اما هنوز حاضر نیستید که پول خرج کنید؟ سرمایه گذاری در NFT، این روزها بسیار رایج است و فرصت های زیادی وجود دارد که...

بیشتر بخوانید
وایت پیپر چیست و چرا برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ضروری است *

وایت پیپر چیست و چرا برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ضروری است *

مقدمه: ارز دیجیتال در سال‌های اخیر به یک کلمه رایج و پرکاربرد تبدیل شده و دلایل خوبی برای این امر وجود دارد. رمزارز یک زمینه به سرعت در حال توسعه و هیجان انگیز است که سرمایه گذاران، کارآفرینان و...

بیشتر بخوانید

به زودی:

چگونه با ارز دیجیتال درآمد کسب کنم؟

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *